פארקים לאומיים

 

פארקים לאומיים (National Parks)

בליטא ישנם חמישה פארקים לאומיים שמוגנים על ידי המדינה:

Aukštaitija
מאופיין ביותר ממאה אגמים צלולים ונקיים, כפרים אתנוגרפיים וטבע הרמוני.
כמעט 70% משטח הפארק מכוסה ביערות. הפארק הוא ביתם של מאות זנים של ציפורים, יונקים וצמחים. יש במקום מספר אזורי קמפינג ציבוריים.

Žemaitija
בפארק זה באים לידי ביטוי טבע פראי ומסורת אופיינית לאזור. בעלי תחביבים שונים ימצאו בו עניין: צפרות, צלילה, דייג, ספורט ימי ועוד. יש בו אתרים ארכיאולוגיים.

Trakai Historical
פארק ייחודי המשלב היסטוריה, מסורת וארכיאולוגיה. האיים, הארמון והעיר העתיקה הם לב לבו של הפארק. יש בו בניינים מקוריים המספרים את ההיסטוריה של ליטא. מסורת הקראים משתקפת במוזיאון וברחובות. 32 האגמים שבפארק מתאימים לסוגי שיט מגוונים.

Dzūkija
זהו השטח המוגן הגדול ביותר בליטא. בקיץ מומלץ לבקר בפארק ברכיבה על אופנים או בשיט בנהרות. בסתיו תמצאו כאן קוטפי פטריות. צפרות היא אטרקציה נוספת ייחודית למקום. תוכלו ללון באתרי קמפינג או בבתי הארחה.

The Curonian Spit – Kursiu Nerija
זהו האזור המוגן המתוייר ביותר בליטא. הוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת. מצויים בו זנים נדירים של בעלי חיים ימיים ושל צמחים. הרצועה היבשתית הצרה והארוכה נוצרה לפני כחמשת אלפים שנה. הנופים כאן מיוחדים: דיונות חול, חופים חוליים, ים נקי ועצים. הסופר הגרמני הידוע תומאס מאן התגורר שם. תמצאו במקום מערכת מפותחת של בתי מלון ואפשרויות לינה.

פארקים בליטא

פארקים בליטא

 

פארקים בליטא

פארקים בליטא

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות